Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder mi?

Yüksek boyutlu oyunlar indirirken karşımıza uyku modunda Steam indirme devam eder mi sorusu çıkacaktır. Çünkü zaman zaman bilgisayarın başına ayrılmamız gerekebilir. Böylesine durumlarda ise hem elektrik tasarrufu yapmak isteyebiliriz hem de bilgisayarın ortalıkta açık kalmasını istemeyiz.

Bu gibi durumlarda ise cihazımızı uyku moduna alarak sorunu çözmek isteriz. Ancak bu noktada da uyku modunda indirme yapılıp yapılmayacağı merak edilmektedir. Gelin o halde sizlerle uyku modunda Steam indirme devam eder mi sorusunun yanıtına birlikte bakalım.

Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder mi

Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder mi?

Laptopunuzu ya da masaüstü bilgisayarınızı uyku moduna alırsanız eğer indirme işlemi devam etmeyecektir. Çünkü güç kesintisi olduğundan dolayı ek olarak indirme işlemi için enerji harcanamayacaktır. Ancak uyku moduna alırsanız geri geldiğinizde, tekrardan kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

Uyku modunda indirme işleminin devam etmiyor olması biraz can sıkıcı olacaktır. Bunun yerine enerjiden tasarruf etmek için yapılabilecek bazı adımlar bulunmaktadır. Gelin neler yapılabilir birlikte görelim.

  • Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız eğer monitörünüzü kapatarak hem enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz hem de başka kişilerin ekranınızı görmesini engelleyebilirsiniz. Böylelikle bilgisayar başında olmasanız bile indirme işlemi devam edecektir.
  • Sadece bilgisayarı kullandığınız esnada indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Steam uygulamasının indirme işlemi duraklatabilme özelliği sayesinde bu avantajdan yararlanabilirsiniz.
  • İnternetinizi kullanan başka cihazları engelleyerek indirme işlemini hızlandırabilir ve daha kısa süre içerisinde indirme işleminin bitmesini sağlayabilirsiniz.
  • Geceleri uyurken arka planda indirme işlemi yaparsanız eğer hem başkalarının bilgisayarınızı görme olasılığı azalır hem de kullanmadığınız süre dahilinde internet harcaması yaparsınız.

Yukarıda yer alan maddeleri uyguladığınız ettiğiniz takdirde sizler de Uyku moduna Steam indirme devam eder mi sorusunun yerine geçebilecek adımları öğrenebilirsiniz.

Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder mi-2

Monitör Kapalıyken İndirme Yapar mı?

Bilgisayarınızda indirme işlemini gerçekleştirirken monitör kapalıyken indirme yapar mı sorusu ile baş başa kalabilirsiniz. Bu soruyu yanıt verecek olursak eğer monitörünüz kapalı olsa da indirme işleminiz devam edecektir diyebiliriz.

Çünkü monitör sadece görüntünün size aktarılmasını sağlayan bir donanımdır. Bilgisayarın işleyişi konusunda hiçbir etkisi yoktur. İndirme işleminizin devam edebilmesi için bilgisayarınızın arka planda çalışıyor olması gerekir.

Monitörü kapatarak indirme işlemi yapmanız hem enerji tasarruf sağlayacaktır hem de başka kişilerin bilgisayarınızın içeriğini görmesini engelleyecektir. Bu sebepten dolayı birçok kişiyi tercih etmektedir. Ayrıca gece indirimi yaparken de odanın karanlık kalmasını sağlayacaktır. Böylece uyku modunda Steam indirme devam eder mi sorusu yerine geçebilecek bir adımı elde etmiş olursunuz.

NOX Player Sistem Gereksinimleri yazımızı okumak isterseniz eğer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu içeriğe benzer daha birçok Oyun içeriği için de kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Monitör Kapalıyken İndirme Yapar mı?

Evet, monitörü kapatırsanız herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Aksine enerji tasarrufu sağlamış olacaksınız.

Bilgisayar uyku modundayken yükleme devam eder mi?

Etmez. İşlem duraklatılır. Yükleme işlemine kaldığınız yerden devam etmek isterseniz eğer bilgisayarınızı açmanız gerekir.

Uyku Modunda Steam İndirme Devam Eder mi?

Etmez. İşlemin devam edebilmesi için Steam’in tekrardan aktif hale gelmesi gerekir.

Uyku modunda dosya iner mi?

İnmez. İndirme işleminin devam edebilmesi için bilgisayarınızın aktif olarak çalışması gerekir.

Bilgisayar uyku modunda oyun kapanır mı?

Kapanmaz ancak oyunun çalışması durur. Tekrar oynayabilmek için bilgisayarınızı uyandırmanız gerekir.

Uyku modu zararlı mı?

Hayır zararlı değildir. Tam tersine enerji tasarrufu etmenizi sağlar. Aynı zamanda hızlı bir şekilde bilgisayarın açılıp kapanmasını sağlar.

Oyla post
Photo of author

İbrahim Bilgin

İbrahim Bilgin Her alanda insanların yardıma ihtiyaç duyduğu konularda rehber niteliğinde İnfoNedir için içerik üreten içerik üreticisidir. İnfoNedir kendini sürekli güncelleyen ve geliştiren bir blog projesidir.
Yorum yapın