Papara Hesap Onaylama Hatası

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren ön ödemeli kart firmalarından biri Papara hesap onaylama hatası zaman zaman karşımıza çıkabilmektedir. Bu hata genellikle yeni hesap açarken karşınıza çıkmaktadır. Bu sorun bazı sebepler sonucu oluşabilir. Bunun için genel olarak hatanın kaynağını bulmalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Papara hesap onaylama hatası yaşadığınızda Papara’nın avantajlarından faydalanma imkanınızı kaybedebilirsiniz. Bunun için hatanın ne sonucu oluştuğunu ve nasıl çözülebileceğini iyice araştırmanız gerekebilir.

Papara Hesap Onaylama Hatası

Yeni hesap açarken karşımıza çıkan Papara hesap onaylama hatası sonucu hesap açamamaktayız. Bunun kaynağı aşağıda yer alan maddelerdeki sebeplerden kaynaklı olabilir. Sizler de bu hatanın kaynağını iyice araştırdıktan sonra çözüme daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Cihazda NFC hatası olabilir. Genellikle OPPO cihazlarda bu sorun ile karşılaşılabilmektedir.
 • Papara sunucu kaynaklı hata olabilir.
 • İnternet problemi yaşıyor olabilirsiniz.
 • Önbellek sorunu olabilir.
 • Uygulamada güncelleme sorunu olabilir.
 • Kimlik kartınız sorunlu olabilir.

Yukarıda yer alan maddelerden kaynaklı olarak Papara hesap onaylama hatası ile karşılaşabilirsiniz. Eğer ki sorun bu maddelerden birisi ise çözümüne ulaşmanız kolay olabilir.

Papara Hesap Onaylama Hatası Çözümü

Papara’da hesap açarken onay hatası alan kişiler çözüm için aşağıda yer alan adımları takip etmesi yeterli bir adım olacaktır. Eğer ki bu adımlar da sorununuzu çözmez ise Papara destek ekibine mail atmanız işinize yarayabilir. Sorunu en rahat bir şekilde çözebilecek ekip yine Papara Destek Hattı olacaktır.

 • NFC kaynaklı bir hata var ise cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
 • NFC ayarını kapatıp tekrardan açarak deneyebilirsiniz.
 • NFC özelliği olan farklı bir cihazda bu işlemi deneyebilirsiniz.
 • Sunucu kaynaklı bir hata ise çözümü için beklemeniz gerekecektir.
 • İnternet sorununuzu gidermek için WI-FI ağınızı yeniden başlatabilir ya da mobil verinizi uçak moduna alıp tekrar aktif edebilirsiniz.
 • Yeni gelen güncelleme sonucu bu hata ile karşılaşıyorsanız diğer güncellemeyi beklemeniz gerekebilir. Sorun güncelleme sonucu oluştuysa eğer merak etmeyin bu güncelleme çok kısa süre içerisinde gelecek ve sorununuzun giderilmesi sağlanacaktır.
 • Önbellek sorunu var ise cihaz ayarlarından uygulamalara gelerek uygulamanın önbelleğini temizlemesiniz. Bu şekilde sorunu çözme ihtimaliniz bulunmaktadır.
 • Önbellek temizleme işlemi sorunuzu çözmek için yeterli bir adım olmadıysa uygulamayı silip tekrardan kurarak da uygulama sorunlarını giderebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlar sonrasında sizler de Papara hesap onaylama hatası çözümü sağlayabilirsiniz. Sorunun çözülmemesi durumunda iletişime geçeceğiniz Papara destek hattı aşağıdaki gibidir.

Yukarıda yer alan iletişim hatlarını kullanarak Papara ile iletişime geçebilir ve sorununuz için çözüme ulaşabilirsiniz.

Genellikle böyle bir durumda kimlik onaylaması manuel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sizler de bu manuel onayın ardından hesabınızı aktif olarak kullanabilirsiniz.

Papara Hesap Oluşturma Hatası

Papara NFC Hatası

Papara hesap onaylama hatası çözümü için genellikle NFC sorunun çözülmesi gerekmektedir. Bunun için de farklı bir NFC özelliği olan cihaz denenebilir. Farklı bir cihazda da onay problemi yaşıyorsanız eğer sorun kimlik kartınızda olabilir. Bunun için manuel işlem gerekir. İletişime geçtiğinizde sizden manuel onay almak adına gerekli şartları ileteceklerdir.

NFC sorunu genellikle OPPO markalı cep telefonlarında karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden sizler de ilk kez denemeden önce farklı bir markalı cihazda denemeniz tavsiye edilir. Yine de bu kesin olan bir durum olmamakla beraber tahminlerden ibaret olduğunu söylememiz gerekir. Bu NFC problemi sadece Papara için geçerli olmayıp farklı bankalarda da sorun çıkarabilmektedir.

Kimlik kartı NFC yoluyla cihaza okutulduğu için kartın tanıtılması kolay bir hale gelmiştir. Ancak NFC problemi yaşanan cihazlarda bu problem çok can sıkmaktadır. Çünkü bireysel olarak manuel doğrulama yapılamamaktadır. Manuel doğrulamanın olmaması kullanıcılar için rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sizler de yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda sorunuzu çözebilirsiniz. Çözememe durumunuzda yapmanız gereken şey Papara destek hattını kullanmak olacaktır. Bu hat sayesinde yetkili birimler sizin için gerekli olan adımları sağlayacaktır.

Sizler de web sitemizi kullanarak bu ve buna benzer birçok yazımıza ulaşabilirsiniz. Teknoloji kategorimizde yer alan diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Sitemizde kullanıcılarımızın daha fazla bilgi edinmesi hedefiyle içerikler üretmekte ve en çok merak edilen bilgileri tarafınıza sunmaktayız.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

İbrahim Bilgin

İbrahim Bilgin Her alanda insanların yardıma ihtiyaç duyduğu konularda rehber niteliğinde İnfoNedir için içerik üreten içerik üreticisidir. İnfoNedir kendini sürekli güncelleyen ve geliştiren bir blog projesidir.
Yorum yapın