NOX Player Sistem Gereksinimleri

Bilgisayar üzerinde Android emülatör uygulamalarından biri olan NOX Player sistem gereksinimleri nelerdir sorusunu soruyorsanız eğer bu yazımız tam size göre. Sizler de bu yazımızı okuyarak hangi sistem gereksinimlere sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Birçok Android uygulamayı bilgisayarda çalıştırmanızı sağlayan bu emülatör sayesinde sizler de hayalinizdeki oyunu bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. Genellikle telefon donanımı kötü olan kullanıcılar bu programı kullanır. Çünkü bilgisayar ortalamasının altında bir sistem gereksinimi bulundurduğundan dolayı tercih edilebilirliği arttırır. O halde gelin şimdi sizlerle birlikte NOX Player sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgi alalım.

NOX Player Sistem Gereksinimleri

Cihazınızda sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için gereken minimum NOX Player sistem gereksinimleri özellikler aşağıdaki gibidir.

 • RAM: 2 GB
 • İşlemci: 2,2 GHz çift çekirdekli işlemci
 • Gereken Depolama Alanı: 2 GB
 • Ekran Kartı Alanı: 1 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows XP, Mac
 • DirectX: DirectX 9.0 ve üzeri sürümler

Yukarıda yer alan özellikleri sağladığınız takdirde Sizler de NOX Player uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz. Ancak bu donanımlar minimum seviyede çalışabilmesi için gerekir. Sizlere tavsiyemiz daha kaliteli donanımlar ile uygulamanın performansını arttırmanızdır.

Daha iyi donanımlar uygulamanın daha performanslı çalışacağı anlamına gelir. RAM alanınızın daha yüksek olması uygulamanın yüklenme sürelerini kısaltacaktır. Ekran kartınızın alanı daha yüksek olursa eğer oyun içerisindeki donmalar azalacaktır. İşlemcinizin performansı ne kadar yüksek olursa uygulama içerisindeki işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca ekran kartınızın DirectX sürümü ne kadar iyi olursa performansı da o derece iyi olur. Depolama alanı ise indireceğiniz oyunların hafızasına bağlı olarak değişir. Ne kadar çok depolama alanınız var ise o kadar çok oyunlar yükleyebilirsiniz.

NOX Player Sistem Gereksinimleri

NOX Player Önerilen Sistem Gereksinimleri

Bu uygulamayı başarılı bir şekilde kullanmak için önerilen sistem gereksinimlerini sağlamanız gerekir. Aşağıda yer alan listedeki önerilen gereksinimleri kontrol ederek sizler de uygulamayı kullanabilirsiniz.

 • RAM: +4 GB
 • İşlemci: +2,6 GHz çok çekirdekli işlemci
 • Gereken Depolama Alanı: +3 GB
 • Ekran Kartı Alanı: 2 GB ve üzeri depolamalar
 • İşletim Sistemi: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 64 bit sürümleri
 • DirectX: DirectX 10.0 ve üzeri sürümler

Yukarıda yer alan maddelerdeki gereksinimleri sağladığınız takdirde sizler de bu uygulamayı akıcı bir şekilde kullanabilirsiniz. Oynadığınız oyunların performansı bu gereksinimler doğrultusunda sağlanacaktır. Özellikle PUBG gibi kaliteli oyunları oynuyorsanız mutlaka sistem özelliklerinizi yükseltmeniz gerekir.

NOX Player Ne İşe Yarar?

Android emülatörlerden birisi olan NOX Player ile sizler de Android cihazlardaki oyunları ve uygulamaları bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı aynı anda birden fazla yerde kullanmanızı sağlar. Böylece daha fazla eğlence ve daha fazla olanak oluşturur. Sizler de bu programı kullanarak istediğiniz uygulamaları cihazınızda kullanabilirsiniz. Özellikle sosyal medya uygulamalarını bilgisayarda kullanmak daha avantajlı olur.

NOX Player Sistem Gereksinimleri

Ayrıca PUBG Mobile gibi çeşitli oyunları da bu uygulama sayesinde daha performanslı bir şekilde oynayabilirsiniz. Mouse ve klavye ile birlikte bu oyunları oynamak çok daha kolay bir hale gelmiştir. Ayrıca bilgisayarınızın özelliği daha iyi ise mobil cihazınıza göre daha yüksek performans alabilirsiniz. Elbette Tüm bu avantajlardan faydalanmak için NOX Player sistem gereksinimleri koşullarını sağlamanız gerekir.

Bu ve buna benzer Teknoloji yazılarımızı okumak isterseniz eğer web sitemize davetlisiniz. Bu kategorimizde yer alan Spotify Ne Kadar İnternet Yer? sorusuna yanıt arıyorsanız eğer hemen linke tıklayabilirsiniz.

Oyla post
Photo of author

İbrahim Bilgin

İbrahim Bilgin Her alanda insanların yardıma ihtiyaç duyduğu konularda rehber niteliğinde İnfoNedir için içerik üreten içerik üreticisidir. İnfoNedir kendini sürekli güncelleyen ve geliştiren bir blog projesidir.
Yorum yapın