Kombinin Havası Nasıl Alınır? 2022

Soğuk kış aylarında kombinin tam verimli olacak şekilde çalışması için sorulan sorulardan birisi kombinin havası nasıl alınır, olacaktır. Kombilerin petekle bağlantısı olduğundan dolayı verimli bir şekilde çalışması için bu peteklerin havasının alınması gerekir. Ancak bunu doğru bir şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde su basıncı düşebilir ve tekrardan su doldurmanız gerekir.

Peteklerin havasını alma işlemi çok basittir. Sizler de kolay adımlar ile bu hava alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki kombinin havası nasıl alınır diye düşünüyorsanız gelin birlikte görelim.

Kombinin Havası Nasıl Alınır?

Kombinin Havası Nasıl Alınır?

Enerji tasarrufu yapmak adına ve peteklerin en iyi şekilde ısıtması için bu bakım işleminin yapılması gerekir. Aşağıda yer alan adımları takip ederek sizler de kombinin havası nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

  • Öncelikle 1 adet pürjor anahtarı temin etmelisiniz. Ya da düz tornavida da işinizi görebilir.
  • Ardından peteğin üst vanasını kapatıp alt vanasını açmalısınız. Bunun sebebi peteğe yeni suyun girmesini engellemekten dolayıdır.
  • Devamında ise pürjor vanasında bu anahtarı kullanarak yarım-çeyrek tur kadar çevirmelisiniz. Bu sayede hava alma işlemi başlamış olacaktır.
  • Dışarı doğru su atabilir bu konuda dikkatli olmalısınız.

Bu adımların ardından sizler de kombinizin havasını alma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Ancak bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken bir husus daha vardır. Gelin o neymiş birlikte görelim.

Daha detaylı görmek için aşağıda yer alan videoyu izleyebilir ya da buradaki linke tıklayarak YouTuba’a gidebilirsiniz.

YouTube video

Kombi Petek havası Nasıl Alınır?

Kombinin havası nasıl alınır diye düşünüyorken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise şudur. Bu işlem esnasında leğen, kap ya da başka bir şey kullanmalısınız. Çünkü bu işlem esnasında petekten su çıkacaktır. Eğer ki bu kapları kullanmazsanız bu sular etrafa dökülüp ortalığı kirletebilir. Bunun için dikkatli bir şekilde çalışmanız gerekmektedir.

Bu leğenin kullanılması bir zorunluluk değildir. Sadece siz tüketicilerin evinin kirlenmemesi için gerekli bir adımdır. Sonrasında yerleri silmek zorunda kalırsınız aksi takdirde. Bu yüzden de kullanmanız en iyi seçenektir.

Sizler de bu yazımızdaki adımları uygulayarak herhangi bir tesisatçıya ihtiyaç duymadan kombinin havasını alma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ek masraf çıkmaması adına bu yöntemi bilmeniz sizin açınızdan sağlıklı olacaktır.

Yine bir yazımızın sonuna geldik. Eğer ki yazımızın içeriği hoşunuza gittiyse bu tarz yazılarımızın paylaşıldığı teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Yine içeriklerimizi takip edebilir ve yeni yeni konularda bilgilerinizi arttırabilirsiniz. Papara Hesap Onaylama Hatası hakkında yazılan yazımızı da okumak için hemen tıklayabilirsin.

5/5 - (2 votes)
Photo of author

İbrahim Bilgin

İbrahim Bilgin Her alanda insanların yardıma ihtiyaç duyduğu konularda rehber niteliğinde İnfoNedir için içerik üreten içerik üreticisidir. İnfoNedir kendini sürekli güncelleyen ve geliştiren bir blog projesidir.
Yorum yapın